Czy czosnek pomaga na grypę? Właściwości czosnku.

Sezon na infekcje wirusowe i bakteryjne przypada w naszym kraju na okres od jesieni do wiosny. Ważne jest, abyśmy w tym czasie pamiętali o zdrowej diecie, ruchu na świeżym powietrzu i odpowiednim ubiorze. Kiedy dopada nas przeziębienie, nie musimy od razu biec do apteki, czasem wystarczy czosnek zamiast antybiotyku, zwłaszcza, gdy nie jesteśmy pewni, czy antybiotyk okaże się skuteczny. Przeziębienie lub grypa mogą być leczone domowymi sposobami. Czy wobec tego czosnek pomaga na grypę?

 

Zdrowotne właściwości czosnku są znane od wieków. Wiadomo, że hamuje on stany zapalne w organizmie, wyrównuje ciśnienie krwi oraz wspomaga pracę serca. Czosnek zamiast antybiotyku podawano w czasach Prl- u dzieciom i dzięki temu nabierały one odporności, a co za tym idzie nie chorowały w przyszłości tak często, jak obecne maluchy.
Jeśli zastanawiamy się, czy czosnek pomaga na grypę, możemy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Na grypę nie wynaleziono dotąd skutecznego lekarstwa, nawet osoby zaszczepione nie mają gwarancji, że nie zachorują. Dlatego warto przeanalizować właściwości czosnku i dopiero, gdy naturalne metody zawiodą, wziąć apteczne medykamenty.
Oczywiście w niektórych przypadkach czosnek zamiast antybiotyku nie pomoże. Zaawansowane zapalenie płuc czy inne choroby o ciężkim przebiegu nie zostaną wyleczone czosnkiem.
Szukając informacji, czy czosnek pomaga na grypę, bądźmy ostrożni i omijajmy szerokim łukiem wszystkie cudowne preparaty z wątpliwych źródeł. Branie specyfików bez certyfikatów może w najlepszym wypadku skończyć się zatruciem pokarmowym.

Author: e-dopalacze.pl