Co na początek przeziębienia? Początek sezonowej infekcji wirusowej – co robić? Co pić na przeziębienie?

Pierwsza faza infekcji to zazwyczaj ograniczone objawy, które nie zawsze muszą się rozwinąć. Wiele zależy tu od stanu odporności organizmu. Co na początek przeziębienia i co można zrobić, gdy infekcja jednak się rozwinie?

Co na początek przeziębienia?

Na początek przeziębienia warto zastosować środki naturalne. Znanymi ziołami jest lipa i rumianek, ale przy gorączce warto także skorzystać z czarnego bzu. Ponadto należy się wygrzewać, a dodatkowo zastosować moczenie stóp w bardzo ciepłej wodzie z dodatkiem soli. Wygrzewanie organizmu bardzo często przynosi korzystne rezultaty w zakresie zapobieganiu rozwoju infekcji. Ponadto warto oczywiście jeść świeży czosnek i cebulę w dużych ilościach. Nie zaszkodzi także witamina C.

Co pić na przeziębienie?

Jeśli infekcja już się rozwinęła, nadal warto korzystać z naparów z rumianku, lipy oraz syropu na bazie czarnego bzu. Można stosować także czosnkowy syrop, który bardzo łatwo można zrobić samodzielnie. Należy dodatkowo pić dużo wody. Pozwoli ona przetrwać gorączkę i rozrzedzić wydzielinę w drogach oddechowych. Co pić na przeziębienie jeśli najbardziej podczas choroby dokucza katar? Wtedy warto sięgnąć po napar z majeranku.

 

Author: e-dopalacze.pl