Jakie produkty są zdrowe?

Coraz trudniej jest kupić w sklepach zdrowe jedzenie. Wiele osób nie ma pojęcia, co tak naprawdę jest zdrowe, a co będzie mieć niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Niestety jak się okazuje, większość produktów dostępnych w marketach nie jest zdrowa. Wiele osób zadaje sobie pytanie czy jedzenie z puszki może być zdrowe? Jak się okazuje nie do końca, ze względu na ogromną ilość konserwantów i ulepszaczy obecnych w tego typu produktach. Także produkty w puszkach zawierają szkodliwą dla nas rtęć i aluminium. Wspomniana rtęć będzie obecna zwłaszcza w takich produktach jak tuńczyk w puszce. Nie są to zdrowe produkty i tak naprawdę powinno się ich unikać.

Zdrowe produkty spożywcze

Tak naprawdę zdrowymi produktami spożywczymi będą te, które nie są wysoko przetworzone. Zatem wszelkiego rodzaju obrobione i zmodyfikowane produkty będą dla nas szkodliwe. Zaleca się unikanie wysoko przetworzonych produktów. Gotowe posiłki, puszki, chrupki, chipsy, czekolady, ciastka – wszystkie takie gotowe produkty są produktami wysoko przetworzonymi. Zatem ich jedzenie będzie pogarszać nasz stan zdrowia, nie mówiąc już o napojach gazowanych typu Coca-Cola, Fanta czy Sprite. Zdrowe będą produkty niskoprzetworzone, takie jak kasze, fasole, groch, warzywa. Jak się zapewne domyślasz, z takich produktów należy wykonać posiłek samodzielnie od podstaw. Właśnie tak jest, zachowanie zdrowia wymaga wysiłku w postaci gotowania i samodzielnego przygotowywania wszystkich posiłków.

Zdrowe nawyki żywieniowe

Do diety zaleca się także włączać duże ilości świeżych warzyw i owoców. Oczywiście jeśli jest zima, wówczas można sięgać o owoce suszone i zakiszone warzywa. Są one bardzo zdrowe i wpływają korzystnie na ludzką florę jelitową. Jedzenie kiszonek zdecydowanie wzmocni naszą odporność i pozwoli dłużej cieszyć się zdrowiem układu pokarmowego. Sfermentowane jedzenie jest obecne w naszej diecie od setek lat i pomogło przetrwać ludziom czasy głodu i nieurodzaju, kiedy świeża żywność nie była dostępna.

Author: e-dopalacze.pl