Żagwica Listkowata – lekarstwo na wiele schorzeń?

Grzyby oprócz niewątpliwych walorów smakowych i sporej zawartości białka, mogą być również nieocenioną pomocą medyczną, wspierającą proces leczenia i rekonwalescencji.

Najbardziej popularne grzyby witalne to Maitake, chińskie grzyby o wielu właściwościach prozdrowotnych. Przede wszystkim uważa się, że stanowią pomoc w leczeniu chorób nowotworowych, zwalczając inwazyjne komórki. Ponadto ten rodzaj grzyba reguluje ciśnienie krwi i poziom glukozy oraz poprawia odporność całego organizmu. Za główne substancje prozdrowotne zawarte w grzybie uznaje się: witaminy (B, C, D), minerały (magnez, potas, wapń, aminokwasy).

W Polsce Maitake występuje pod nazwą Żagwicy Listkowatej. Rośnie na drzewach i przybiera niesamowite, często rozbudowane formy. Szczególnie popularny jest w Azji, gdzie od wieków stosuje go tradycyjna medycyna. Coraz większym zainteresowaniem obdarzają go również Europejczycy. Jest dostępny w sklepach stacjonarnych i online, w formie samego grzyba lub suplementów diety na jego bazie.

Świat grzybów kryje w sobie wiele okazów, które mogą mieć zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Warto zatem zapoznać się z konkretnymi grzybami i zobaczyć jak mogą poprawić kondycję ogólną lub pomóc w leczeniu choroby.

 

Author: e-dopalacze.pl