Wymiana słodyczy na owoce i warzywa

Wśród miłośników i promotorów zdrowego trybu życia i zdrowych nawyków żywieniowych znajdzie się zapewne bardzo wielu zwolenników tworzenia propozycji dań złożonych głównie z owoców i warzyw. Na pewno już jednak zwolennikami tej metody będą Ci, którzy są obecnie na diecie roślinnej.

 

Wśród wielu propozycji umieszczenia w swojej diecie dań złożonych z owoców i warzyw znajdzie się miejsce również dla napojów a dokładniej soków wyciskanych z owoców. Do jednych z najlepiej znanych propozycji soków wyciskanych z owoców należą przede wszystkim soki z cytrusów-sok wyciskany z pomarańczy oraz sok wyciskany z grejpfrutów. Soki te mają w sobie zapewne wiele witamin i innych wartości odżywczych. Wspomagają ponadto nasze zdrowe nawyki żywieniowe i dobrze wpływają na nasz metabolizm.

 

Owoce działają bardzo pozytywnie i oczyszczająco na stan naszego zdrowia, gdyż są elementami zdrowej diety i pozwalają nam na przyzwyczajenie się do siebie przy ich regularnym spożywaniu. Są ponadto łatwą drogą do eliminacji toksyn i pozbycia się złych nawyków żywieniowych. Jeśli w drodze do zdrowego odżywiania i dążeniu do eliminacji słodyczy i innych niezdrowych rzeczy z naszego jadłospisu z pewnością pomocne może okazać się stopniowe wymienianie spożywanych przez nasz słodyczy na owoce. Dobrą metodą jest również zamienianie napojów słodzonych na właśnie wyciskane soki z cytrusów. Nasz organizm z czasem przestawi się, że zamiast wlewania w siebie gigantycznych ilości cukru w postaci słodzonych napojów typu gazowanego jak np. Coca-Cola, Pepsi, Fanta, Sprite, Oranżada itd. bądź klasycznych, płynnych wersji słodyczy w postaci słodzonych koktajli i shake’ów np. słodzonych shake’ów czekoladowych czy waniliowych przeszliśmy na zdrową zamianę ich na wyciskane z owoców soki. Stopniowe odrzucanie słodyczy na rzecz owoców i warzyw to pierwszy krok w kierunku zmiany złych nawyków żywieniowych na te dobre.

Author: e-dopalacze.pl