Sprawdź kiedy schodzi opuchlizna po sterydach

Opuchlizna powoduje uczucie dyskomfortu, szczególnie jeśli pojawia się na twarzy lub w jej okolicach. Warto pamiętać, że taka opuchlizna może być skutkiem ubocznym przyjmowania sterydów. Kiedy schodzi opuchlizna po sterydach? Poniżej znajdziesz informacje na ten temat.

Kiedy schodzi opuchlizna po sterydach

Opuchlizna na twarzy do często pojawiający się skutek uboczny zażywania leków sterydowych. Taka opuchlizna może pojawić się na przykład po lekach na nadciśnienie czy w trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. Jeśli przyjmujesz jakieś leki, a Twoja twarz jest opuchnięta i nie masz pewności jaka jest tego przyczyna, warto dokładnie zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania leku. To, kiedy opuchlizna zniknie, zależy od podjętych działań. Jak pozbyć się opuchlizny? Kilka skutecznych sposobów znajdziesz w kolejnych akapitach artykułu.

Inne możliwe skutki uboczne zażywania sterydów

Opuchlizna to nie jedyny skutek uboczny stosowania sterydów. Inne możliwe dolegliwości to zaburzenia emocjonalne, zaćma, problemy z widzeniem, nadmierne owłosienie. Przyjmowanie sterydów może być także przyczyną osłabienia mięśni, zatrzymania wody w organizmie czy trądziku. Również zaburzenia rytmu serca, osłabienie poziomu odporności, zanik tkanki podskórnej czy rozstępy i trudności związane ze snem, mogą być kolejnymi skutkami ubocznymi zażywania sterydów. Zawsze warto przed rozpoczęciem stosowania leku zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania. Jeśli objawy są niepokojące, dobrym pomysłem okaże się konsultacja lekarska.

Ograniczenie skutków ubocznych leków

Aby nie doznać opuchlizny, warto zastosować:

  1. regularną aktywność fizyczną,
  2. zdrową dietę,
  3. preparaty wapniowe zawierające witaminę D.

Jeśli objawy są wyjątkowo uciążliwe, należy skontaktować się z lekarzem. Być może istnieje możliwość zmiany leku lub jego dawki, co może być skutecznym sposobem na rozwiązanie męczącego problemu.

Zakończenie

Przyjmowanie sterydów wiąże się z możliwością wystąpienia wielu skutków ubocznych, czasami jednak sytuacja nie pozwala na zastosowanie innych rozwiązań. Skutki uboczne można łagodzić poprzez prowadzenie zdrowego trybu życia oraz zażywanie preparatów wapniowych zawierających witaminę D. Zawsze dobrym rozwiązaniem jest konsultacja lekarska. W niektórych przypadkach istnieje bowiem możliwość zmiany preparatu lub jego dawki, co może znacznie ograniczyć występowanie nieprzyjemnych skutków ubocznych.

 

Author: e-dopalacze.pl