Sprawdź jak używać termometru owulacyjnego

Metoda naturalnego planowania rodziny jest stosowana coraz chętniej. Jest skuteczna, a jej zasady nie są szczególnie skomplikowane. Podstawą naturalnego planowania rodziny jest kontrola zmian temperatur ciała kobiety, kontrola zmian związanych z usytuowaniem szyjki macicy oraz obserwacja kobiecego śluzu. Termometr owulacyjny to gadżet, który z pewnością okaże się bardzo przydatny. Termometr owulacyjny jak używać? O czym warto pamiętać stosując metodę naturalnego planowania rodziny? Odpowiedzi na najważniejsze pytania znajdziesz poniżej.

Termometr owulacyjny jak używać

Użytkowanie termometru owulacyjnego to nic szczególnie skomplikowanego. Z pewnością warto to robić, aby móc uzyskać informacje dotyczące fazy cyklu. Termometr owulacyjny jest bardzo dokładny, to dużo lepsze rozwiązanie niż termometr sensoryczny czy elektroniczny. Badanie należy przeprowadzać o stałej porze. Najlepszą porą jest ranek, zaraz po przebudzeniu, ale jeszcze przed wstaniem z łóżka. Pomiar należy przeprowadzić w jamie ustnej, odbycie albo pochwie. Obserwację znacznie ułatwi zapisywanie otrzymanych wyników. Można pobrać specjalną aplikację na telefon, co jest wygodnym i pewnym rozwiązaniem.

Fałszywy wynik

Prawidłowe użytkowanie termometru owulacyjnego powinno dawać odpowiednie wyniki. Są jednak takie czynniki, które mogą skutecznie zafałszować wynik pomiaru. Mowa tutaj o nieprzestrzeganiu pory dokonywania pomiaru, infekcjach czy nadmiernym wysiłku fizycznym. Wynik może zafałszować również zmiana strefy czasowej, stres i przemęczenie oraz przyjmowanie niektórych leków. Na fałszowanie wyników pomiaru ma również wpływ spożycie alkoholu. Aby planowanie rodziny było skuteczne w wyniki pomiarów prawidłowe, należy unikać czynników, które mogą fałszować wyniki pomiarów.

Naturalne planowanie rodziny – kilka ważnych informacji

Decydując się na skorzystanie z naturalnej metody planowania rodziny, należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim poza pomiarami temperatury, istotne jest także obserwowanie kobiecego śluzu. Najprostszym sposobem jest użycie papieru, uwagę należy zwracać zarówno na kolor jak i konsystencję śluzu. Wyniki obserwacji warto codziennie spisywać w notatniku czy aplikacji na telefon. Owulacja występuje zazwyczaj do dwóch dni od momentu, gdy śluz jest najbardziej czysty i śliski.
Kolejną ważną kwestią jest pamiętanie o swoich potrzebach. Czasami planowanie rodziny może być stresujące lub nawet frustrujące. Jeśli chcesz, aby przyniosło oczekiwane efekty, ogranicz stres i pozwól sobie na relaks i odpoczynek.

 

Author: e-dopalacze.pl