Sprawdź co zawiera pokrzywa

Pokrzywa jest ceniona już od wielu lat. Posiada właściwości zdrowotne, pomaga osobom, które chcą zrzucić nadmierną ilość kilogramów. Warto spożywać napary z pokrzywy regularnie, aby cieszyć się pozytywnymi efektami. Co zawiera pokrzywa i dlaczego warto spożywać napar w pokrzywy? Sprawdź poniżej. Zachęcamy do lektury.

Co zawiera pokrzywa

Pokrzywa to przede wszystkim bogactwo cennych składników odżywczych. Zawiera witaminę C, witaminy z grupy B oraz cenną witaminę K. Pokrzywa to również źródło glikozydów flawonoidowych, których regularne spożywanie sprawia, że układ odpornościowy człowieka jest znacznie bardziej silny. Jeśli chodzi o pokrzywę, nie można zapomnieć również o ważnych dla organizmu ludzkiego składnikach mineralnych. Pokrzywa to źródło jodu, magnezu, wapnia, żelaza oraz fosforu. Napar z pokrzywy dodatkowo raczy przyjemnym zapachem, który wpływa korzystnie na samopoczucie i skutecznie relaksuje.

Pokrzywa – w czym może Ci pomóc?

Napar z pokrzywy jest dobry na rozwiązanie wielu dolegliwości. Pokrzywa posiada właściwości przeciwbólowe, pomaga w łagodzeniu bólu związanego ze stanami reumatycznymi czy przy nadwyrężeniu mięśni. Pokrzywa wpływa dobrze na funkcjonowanie dróg moczowych. Działa moczopędnie i skutecznie odtruwa ludzki organizm. Napar z pokrzywy warto również polecić osobom, które chcą i lubią dbać o swoją urodę. Pokrzywa wzmacnia włosy, dba o skórę, hamuje aktywność gruczołów łojowych. Warto wspomnieć, iż pokrzywa wykazuje działanie przeciwtrądzikowe i pomaga skutecznie zwalczać uciążliwy łupież. Napary z pokrzywy powinny zagościć na stałe w menu osób, które chcą zadbać o piękną sylwetkę. Pokrzywa wspiera prawidłową pracę układu trawiennego i wspomaga proces odchudzania. Niezależnie od tego, w jakim celu chcesz spożywać napary z pokrzywy, bardzo ważna jest regularność. Tylko codzienne picie naparu pozwoli na uzyskanie satysfakcjonujących efektów kuracji.

Przeciwwskazania do spożywania naparu z pokrzywy

Chociaż lista nie jest długa, istnieją pewne przeciwwskazania do spożywania naparów z pokrzywy. Przewlekłe choroby nerek, cukrzyca, przyjmowanie leków na nadciśnienie to główne przeciwwskazania. Z naparów powinny zrezygnować także kobiety, które borykają się ze schorzeniami takimi jak nowotwory czy mięśniaki narządów rodnych. Panie, które są w ciąży powinny skonsultować przyjmowanie naparów z pokrzywy z lekarzem. Picie naparów nie jest wówczas zabronione, ale ważne jest ustalenie odpowiedniej dawki.

 

Author: e-dopalacze.pl