Spalamy kalorie na basenie

Moda na zdrowy tryb życia trwa w najlepsze. Tym samym trudno się dziwić, że ludzie przywiązują dużą wagę do swojego wyglądu. Wszyscy dookoła wstawiają fotki z coraz to lepszą formą, a więc i my nie możemy być gorsi. Chociaż niezwykle pomocny jest w tym przypadku trening na siłowni, to wcale nie oznacza, że jest to jedyna opcja. Warto bowiem mieć świadomość tego, że spalanie kalorii basen również może przynieść oczekiwane rezultaty.

Pływanie to bardzo interesująca dyscyplina sportu, która może wszechstronnie nas rozwinąć. Do tego ma szereg zalet w postaci rozluźnienia mięśni, lepszego krążenia czy większej pojemności płuc. Z punktu widzenia kogoś, kto chce poprawić swoją sylwetkę, warto dodać, że da się ją w ten sposób harmonijnie wymodelować, a także pozbyć się tak częstego przy nadwadze cellulitu. Pragnąc osiągnąć powyższe cele, wystarczy w zasadzie odwiedzenie pływalni 2 razy w tygodniu i już po krótkim czasie efekty powinny być widoczne gołym okiem!

Jak duże jest spalanie kalorii basen?

Dla osób, które chcą zacząć swoją przygodę z powodu chęci utraty wagi, bardzo ważne są określone liczby. Stąd też pochylimy się teraz nieco na tym, ile dokładnie można w ten sposób spalić kalorii. W zależności od wybranego stylu pływania możemy na przestrzeni godziny spalić od 250 do nawet i 1000 kcal. Warto jednak pamiętać, że wpływ na to ma również intensywność pływania, temperatura wody i nasza waga. Jednak nawet przy minimalnym zaangażowaniu rezultaty będą pozytywne. Do tego samo pływanie nie jest aż tak męczące, jak może się wydawać. Dzieje się tak dlatego, że działa wyporność wody i ciało zostaje odciążone, a przez to lżejsze. Z drugiej strony sam opór wody angażuje cały układ mięśniowy do pracy bez przeciążania stawów.

Reasumując pływanie to doskonały sposób, aby efektywnie spalić tkankę tłuszczową. Do tego aktywność ta może być formą relaksu i sposobem spędzania czasu z grupą znajomych. Dlatego też wypad na basen kilka razy w tygodniu będzie świetnym pomysłem. W połączeniu ze zmianą nawyków żywieniowych da to z pewnością wymierne korzyści. W kwestii jedzenia pamiętać trzeba, aby ostatni posiłek przed pływaniem miał miejsce nie wcześniej niż 2 godziny przed pływaniem.

 

Author: e-dopalacze.pl