Smakowita zupa rybna

Jeśli jecie ryby przynajmniej dwa razy w tygodniu oznacza to, że jesteście na diecie rybnej. Ryby to niezastąpione źródło białka i mikroelementów. Jodu, sodu witamin z grupy B i A. Jednak jest to również wymagająca dieta w naszym klimacie. Na szczęście naszym skarbem narodowym jest dorsz. Jeśli chcesz zjeść coś na ostro z dorszem w tle, czytaj dalej.

Prawie wszystko o dorszu

Dorsz atlantycki jest rybą z długą historią, odławiany był w morzach całej Europy północnej. Ryba ta była bardzo popularna w wielu kręgach ze względu na swoje walory smakowe. Szybko zaczęła gościć na wielu stołach we wszystkich krajach w Europie. Dorsz bardzo mocno rozgościł się w Morzu Bałtyckim, w pewnym momencie historii. Przyszedł jednak czas, że stał się rybą na skraju wymarcia. W ostatnich dziesięcioleciach trwała walka o przywrócenie tego gatunku do jego naturalnego stanu. Połowy dorsza na Bałtyku są kontrolowane.

Kiedy fanom dorsza przyjdzie zatem ochota na zupę rybną, polecić możemy nietypowy przepis. Tajski sposób na przyrządzenie tej potrawy to zupa kokosowa z dorszem Pikantna z delikatną nutką tajemniczości. Jeśli zapragniesz zatem poczuć się jak na wakacjach w dalekim kraju, użyj tego przepisu. Kup najlepszego dorsza, jakiego uda Ci się znaleźć. Konieczne będzie również mleko kokosowe oraz olej kokosowy. Pasta curry, szafran czy kurkuma, doda pikantności i orientalnego smaku. Dodaj sok z limonki dla złamania smaku. Takie danie będzie uniwersalne zarówno dla Ciebie jak i Twoich gości. Również jeśli masz problemy z nietolerancją glutenu lub alergią, danie to będzie dla Ciebie odpowiednie.

Dieta rybna wymaga od nas kreatywnego podejścia. Przyrządzanie różnych gatunków ryb na wiele sposobów to niełatwe zajęcie. Kolejną sprawą są dodatki, które mogą nam posłużyć jako urozmaicenie dania. Nasz organizm jednak wynagradza trud wkładany w codzienne przygotowywanie potraw. Ilość jodu, mikro i makro elementów zawartych w rybach jest przeogromna. Dbając o swoje nawyki żywieniowe, dbamy o organizm nie tylko na dzisiaj, ale i na późniejsze lata.

Author: e-dopalacze.pl