Przez te nawyki można przybrać na wadze!

Każda kobieta marzy o szczuplej sylwetce. Aby ją osiągnąć stosujemy diety, ćwiczymy, prowadzimy zdrowy tryb życia. Mimo wszystko nie udaje nam się schudnąć. Za wszystko może odpowiadać to jak zaczynamy dzień. Niektóre poranne nawyki mogą skutkować przybieraniem na wadze!

Pomijanie śniadania

Sniadanie jest najważniejszy posiłkiem w ciągu dnia i nie powinniśmy go pomijać. Dzięki zrównoważonemu śniadaniu, które będzie zawierać odpowiednią ilość węglowodanów, białka owoców i warzyw, zyskamy energię na cały dzień. Będziemy syci przez cały dzień i nie będziemy sięgać po niezdrowe przekąski.

Jemy niezdrowo

Od zapominania o sniadaniu jeszcze gorsze jest sięganie rano po niezdrowe jedzenie. Słodkie bułki, paczki, ciastka, przetworzone, słodkie płatki z mlekiem, tylko chwilowo zaspokoją apetyt. Duży wzrost i spadek glukozy we krwi, sprawić że za chwilę nie będziemy mieć energii i znów będziemy głodni.

Za mało snu

Badacze odkryli, że osoby nie wysypiające się, są bardziej narażone na otyłość. Dzieje się tak dlatego, bo podczas zbyt krotkiego snu, w organizmie wzrasta poziom hormonu grelina, która odpowiada za uczucie głodu.

Waż się

Codzienne ważenie pozwoli na lepszą kontrolę masy ciała. Badania pokazują, że dzięki temu bardziej uważamy na to jakie posiłki jemy i mamy wiekszy wpływ na utrzymanie stałej wagi. Najlepiej ważyć się tuż po przebudzeniu, wtedy waga będzie bardziej wiarygodna.

Author: e-dopalacze.pl