Przebieg przeziębienia. Infekcje w okresie jesienno-zimowym – co warto wiedzieć? Fazy przeziębienia

W okresie jesienno-zimowym często pojawiają się takie objawy jak katar, kaszel i podwyższona temperatura. Co warto wiedzieć o przebiegu takiej infekcji jak zwykłe przeziębienie?

Przebieg przeziębienia

W przypadku standardowej infekcji wydaje się, że nie można oczekiwać niczego specjalnego. Jednak warto pamiętać, że przebieg przeziębienia zazwyczaj jest dość łagodny. Objawy rozwijają się stopniowo, co sprawia, iż wiele osób ryzykuje i pomimo objawów infekcji decyduje się na wykonywanie codziennych obowiązków. Inaczej ma się rzecz, gdy fazy przeziębienia są bardzo mocne, a przebieg jest bardzo szybki i ostry. To może wskazywać na osłabioną odporność organizmu lub o tym, iż rzekome przeziębienie jest tak naprawdę grypą.

Fazy przeziębienia

Od czego może zaczynać się standardowe przeziębienie? Pierwsze objawy to zazwyczaj katar i ból gardła. Dopiero potem pojawia się gorączka. Jeśli dojdzie do zmiany koloru wydzieliny na zielony i wysoka gorączka, zazwyczaj świadczy to o infekcji bakteryjnej. Jest to tak zwana trzecia faza przeziębienia, która bezwzględnie wymaga kontaktu z lekarzem.

 

Author: e-dopalacze.pl