Migrena a chwilowe zaburzenia widzenia i ból głowy

Chwilowe zaburzenia widzenia i ból głowy, to dosyć powszechne dolegliwości. Bardzo często ich przyczyną jest migrena. Co robić, w przypadku odczuwania bólu głowy, któremu towarzyszą chwilowe zaburzenia widzenia? Kilka informacji na ten temat znajdziesz w kolejnych akapitach niniejszego artykułu. Zapraszamy do lektury.

Chwilowe zaburzenia widzenia i ból głowy

Nawracające bóle głowy o różnym nasileniu to objaw migreny. Choroba ta występuje częściej u kobiet, jest bardzo uciążliwa i powoduje odczuwanie nieprzyjemnych objawów. Bólom może towarzyszyć chwilowe zaburzenie widzenia, nudności oraz wymioty. Migrena może występować w różnych rodzajach, jak na przykład migrena z aurą czy ogniskową. Niestety nie ma leku na migrenę, ale dostępne są środki farmakologiczne, które mogą znacznie złagodzić jej nieprzyjemne objawy.
Diagnostyka migreny jest bardzo ważna. Do rozpoznania choroby konieczne jest zastosowanie metod takich jak wywiad lekarski, badanie neurologiczne, badanie okulistyczne. Pomocne okazuje się także badanie laboratoryjne i badania obrazowe.
Dolegliwości związane z migreną można skutecznie załagodzić lekami. Warto jednak pamiętać, że lek należy zażyć jak najszybciej, gdy ból nie jest jeszcze bardzo intensywny. Wówczas można liczyć na najlepsze efekty działania zastosowanego leku.

Migrena – zapobieganie

Migrena potrafi skutecznie utrudnić codzienne funkcjonowanie. Warto stosować więc działania zapobiegawcze, które mogą ochronić przed bólem i nieprzyjemnymi objawami migreny. Należ unikać czynników, które mogą spowodować atak migreny. Mowa tutaj o sytuacjach stresowych, stosowaniu niektórych leków, paleniu papierosów. Migrenę może wywołać również choroba lokomocyjna, przemęczenie i nieodpowiednia ilość snu oraz odpoczynku. Zbyt długie przerwy między posiłkami i wdychanie zapachu silnych perfum również mogą wywołać nieprzyjemne objawy. Osoby ze skłonnością do migreny powinny unikać spożywania niektórych pokarmów. Mowa tutaj o kofeinie, alkoholu, rodzynkach, owocach cytrusowych czy awokado.
Z racji tego, iż objawy związane z migreną mogą pojawiać się na skutek stresu i zmęczenia, warto zadbać o odpoczynek i relaks. Istotne jest również to, aby dbać o odpowiednią ilość oraz jakość snu. Warto opanować techniki radzenia sobie ze stresem. Także dieta ma znaczenie. Należy unikać niektórych produktów, które mogą spowodować nieprzyjemne objawy. Aby uzyskać najlepsze efekty diety, warto jej ułożenie powierzyć profesjonalnemu dietetykowi.

 

Author: e-dopalacze.pl