Lśniące usta bez wysiłku

Każda kobieta chce mieć piękne i zadbane usta, nie ma w tym nic dziwnego. Usta bardzo wyraźnie odznaczają się na twarzy, dlatego to jak się prezentują ma ogromne znaczenie. Przez cały rok trzeba dbać o usta, chociaż są takie miesiące, gdy w szczególny sposób trzeba się przyłożyć do pielęgnacji ust. Chodzi tutaj zwłaszcza o okres jesienno zimowy. W tym czasie usta na wskutek zimna, wiatru, mrozu i innych tego typu czynników mogą się nadmiernie przesuszać i być poranione.

Balsamy i błyszczyki do ust

Najlepszym kosmetykiem do ust jest balsam do ust. Dzięki niemu usta są w odpowiedni sposób odżywione, wygładzone i zadbane. Ale jeśli chce się mieć piękne, przykuwające wzrok usta, wtedy warto sięgnąć po błyszczyk do ust. Błyszczyki jak sama nazwa wskazuje, mają nawilżać usta i je nabłyszczać. Dzięki nim zyskują one blask i przykuwają uwagę. Błyszczyk można kupić w dowolnej drogerii, ale można go też zrobić w swoim domu i nie ponieść przy tym wielkich kosztów.

Jak zrobić domowy błyszczyk nawilżający?

Błyszczyk do ust domowej roboty można bardzo łatwo wykonać. Wystarczy zaopatrzyć się w olejek rycynowy, masło shea i barwnik spożywczy. Taki barwnik można samemu przygotować z sproszkowanych buraków ćwikłowych, kakao, kurkumy czy sproszkowanej marchewki. Wszystko zależy od tego jaki odcień błyszczyka chce się uzyskać. Masło shea trzeba rozpuścić w kąpieli wodnej na małym ogniu i dodać do niego olejek rycynowy i przygotowany wcześniej barwnik. Tak powstały błyszczyk trzeba przełożyć do małego pojemniczka, najlepiej szklanego i poczekać aż zastygnie cała masa. Najłatwiej używa się takiego błyszczyka gdy jest w odpowiedni sposób schłodzony w lodówce.

Domowej roboty błyszczyk do ust ma niedługi termin ważności i świeżości, ale zawsze można sobie szybko przygotować nowy produkt kosmetyczny i znowu cieszyć się jego właściwościami. Każdy kto lubi takie domowe hand made kosmetyczne, z pewnością doceni walory domowego błyszczyka do ust czy odżywczego balsamu pielęgnacyjnego.

Author: e-dopalacze.pl