Jaką kawę można pić w ciąży? Sprawdź

Smaczna i aromatyczna kawa to dla wielu osób codzienność. Rozpoczęcie dnia wysokiej jakości kawą to prawdziwa przyjemność. Są jednak takie momenty w życiu, gdy trzeba zrezygnować z tego rodzaju przyjemności. Jaką kawę można pić w ciąży? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w kolejnych akapitach tego artykułu.

Jaką kawę można pić w ciąży

Wiele kobiet, które dowiadują się o ciąży, martwią się, iż na te kilka długich miesięcy trzeba będzie odstawić kawę. Co jednak zrobić, gdy trudno sobie wyobrazić poranek bez tego pobudzającego napoju? Na szczęście istnieje rozwiązanie, które pozwala kobietom w ciąży cieszyć się smakiem i aromatem mocno zbliżonym do oryginalnej kawy. Mowa tutaj o napojach, które nie zawierają kofeiny. Wybór jest zadowalający, a więc każda ciężarna może znaleźć coś, co spełni jej oczekiwania. Warto na przykład polecić dobrej jakości kawę z korzenia cykorii lub aromatyczną kawę ziołowo-zbożową. Takie kawy można kupić w sklepach spożywczych lub zdecydować się na szybkie i wygodne zakupy w sklepie internetowym. Chociaż takie kawy nie smakują jak oryginalny napój, ich smak i aromat jest mocno zbliżony do oryginału. Dzięki takim napojom można przetrwać trudny czas wyrzeczeń w ciąży i w okresie karmienia dziecka piersią. Przyszła mama powinna poza kawą tradycyjną, zrezygnować również z napojów energetycznych oraz mocnej herbaty. W tym wyjątkowym czasie warto także ograniczyć colę i inne napoje, które także zawierają w swoim składzie kofeinę.

Kofeina a ciąża

Nie trzeba być ekspertem aby wiedzieć, że w czasie ciąży należy zrezygnować z napojów zawierających kofeinę. Dlaczego jednak trzeba to zrobić? Warto wiedzieć, że spożywanie kofeiny w ciąży może być przyczyną poronienia albo przedwczesnego porodu czy zbyt niskiej wagi urodzeniowej dziecka. Kawa w ciąży wpływa także niekorzystnie na samopoczucie kobiety. Kofeina bowiem podnosi ciśnienie, wpływa niekorzystnie na układ nerwowy oraz pokarmowy. Nieprzyjemne objawy z tym związane to nic dobrego. Kobieta w ciąży i tak najczęściej boryka się z wieloma dolegliwościami, warto więc ograniczać a najlepiej zrezygnować ze spożywania tego, co jeszcze dodatkowo może mieć niekorzystny wpływ na samopoczucie kobiety w ciąży.

Dieta w ciąży

Chociaż o dietę warto dbać zawsze, ciąża to ważny czas, w którym należy skupić się na codziennym jadłospisie w szczególny sposób. Warto jeść regularnie, pilnować zapotrzebowania kalorycznego i stawiać na zdrowe dania. Z diety należy wykluczyć żywność wysoko przetworzoną, tłuste potrawy, słodycze i napoje słodkie oraz gazowane.

 

Author: e-dopalacze.pl