Jak wyleczyć rwę kulszową?

Najczęstszą przyczyną rwy kulszowej jest zwyrodnienie kręgosłupa. Wówczas chory odczuwa ból korzeniowy, który potocznie nazywany jest zapaleniem korzonków. Inne częste przyczyny rwy kulszowej to ucisk przez guzy nowotworowe, zmiany ropne, stany zapalne, cukrzyca oraz choroby zakaźne. Jak widać, powodów nieprzyjemnego bólu może być wiele. Rwa kulszowa jak wyleczyć? Jakie są jej objawy? Odpowiedzi na te i inne ważne pytania znajdziesz w kolejnych akapitach niniejszego artykułu.

Objawy rwy kulszowej

Objawy rwy kulszowej są bardzo nieprzyjemne, nietrudno je rozpoznać. Najczęściej jest to ból pleców i krzyża, osłabienie siły mięśni, silny ból odcinka lędźwiowego. Rwa kulszowa wiąże się także z odczuwaniem mrowienia palców, przykurczami mięśni, zaburzeniem czucia w nogach. Inne objawy rwy kulszowej to nietrzymanie moczu oraz problemy związane z odruchem skokowym.
Tak jak w przypadku innych dolegliwości, tak również w przypadku rwy kulszowej istnieją pewne czynniki ryzyka. Wśród nich można wymienić nadmierny wysiłek fizyczny, ciążę oraz nieprawidłowości jeśli chodzi o budowę miednicy. Co robić, w przypadku odczuwania podobnych objawów? Przede wszystkim należy udać się do lekarza. Specjalista na podstawie wywiadu oraz wyników badań określi, czy dolegliwości rzeczywiście są spowodowane rwą kulszową, a następnie ustali najlepszą drogę leczenia.

Rwa kulszowa jak wyleczyć

W leczeniu rwy kulszowej oraz jej uciążliwych objawów, ważne jest poznanie przyczyny problemu. Dzięki temu możliwe jest jej wyeliminowanie, co pozwala na odzyskanie chociaż części sprawności i komfortu w życiu codziennym. W leczeniu rwy kulszowej stosuje się także leki, których zadaniem jest działanie przeciwbólowe, a także przeciwzapalne. Czasami konieczne jest także zastosowanie leków obniżających napięcie mięśniowe. Bardzo ważną częścią leczenia jest profesjonalna, regularna rehabilitacja osoby chorej. Dzięki rehabilitacji możliwe jest rozluźnienie przeciążonych mięśni, dzięki czemu chory odczuwa ulgę. Klasyczna rehabilitacja niewątpliwie pomaga, jednak ból powraca. Nowoczesną i coraz chętnie stosowaną metodą jest przyspieszona rehabilitacja ARP wave. Elektrostymulator działa na układ mięśniowy, a pacjent wykonuje wówczas indywidualnie dobrane ćwiczenia. Okazuje się, że ta nowoczesne forma jest skuteczniejsza niż tradycyjna rehabilitacja. Warto jednak pamiętać, że przebieg leczenia należy ustalić ze specjalistą. Dzięki temu można uzyskać najlepsze efekty i odzyskać chociaż część komfortu w codziennym funkcjonowaniu.

 

Author: e-dopalacze.pl