Jak budować więź z dzieckiem

Poczucie bycia akceptowanym i rozumianym daje małemu człowiekowi podwaliny do uzyskania w przyszłości pozytywnego obrazu siebie. Od pierwszych chwil życia dziecka powinniśmy pracować nad tym, by nasz maluch czuł się kochany, Jak budować więź z dzieckiem i jakie zabawy będą do tego najlepsze?

Noworodek potrzebuje bliskości i ciepła, dlatego nie wolno pozwolić, by dziecko płakało w samotności. Zdarza się, że na tym etapie, nie wiemy, jak budować więź z dzieckiem, dlatego miejmy na uwadze, że dla niemowlęcia najbardziej istotna jest bliskość.
Kilkumiesięczny dzidziuś wiele rozumie i odczuwa pragnienie kontaktu z drugim człowiekiem. Zatem, jak się bawić z kilkumiesięcznym dzieckiem? Masaż, bujanie czy odprężająca kąpiel, to dobre pomysły na to, by budować pozytywną więź.

Kiedy jesteśmy rodzicami kilkulatka, mamy mnóstwo możliwości wspólnej zabawy. Szukając odpowiedzi na pytanie, jak się bawić z dzieckiem, możemy wykorzystać ruch na świeżym powietrzu, siłowanie się lub gotowanie. Kilkulatki uwielbiają pomagać opiekunom w domowych obowiązkach, dzięki takim zajęciom czują się częścią rodziny. Zaspokajają też potrzebę bycia odpowiedzialnym.
Jeśli zastanawiamy się, jak budować więź z dzieckiem, pamiętajmy, aby być dla własnych dzieci autorytetem. Maluch potrzebuje jasno wyznaczonych granic oraz rytuałów. Oczywistym jest, że nasza pociecha będzie testowała te granice i taka sytuacja może być okupiona łzami, a nawet histerią. Stanowczość i spokój są w tym wypadku nie mniej istotne w budowaniu pozytywnego obrazu malca, jak też kwestia tego, jak się bawić z dzieckiem.
Warto też zdać sobie sprawę, że każde dziecko jest inne. Dlatego obserwowanie i niejako podążanie za pociechą są kluczowe, gdy szukamy rozwiązań na to, jak się bawić z dzieckiem.

Kochany i traktowany z szacunkiem maluch, wyrasta na pewnego siebie w relacjach człowieka. Ceni siebie oraz liczy się z granicami nałożonymi przez innych ludzi, dlatego zazwyczaj wiedzie dobre i satysfakcjonujące życie.

Author: e-dopalacze.pl