Grypa objawy i przebieg. Grypa – co warto wiedzieć o tym schorzeniu? Powikłania po grypie stawy i inne

Grypa i przeziębienie to bardzo często choroby, które wymienia się blisko siebie. Dzieje się tak dlatego, że czasami trudno jest je odróżnić od siebie. Tymczasem przeziębienie stosunkowo rzadko niesie ze sobą powikłania. Grypa znacznie częściej bywa przyczyną poważnych komplikacji, a nawet śmierci. Grypa objawy i przebieg to coś, czym powinien zainteresować się każdy.

Grypa objawy i przebieg

Podstawową różnicą między grypą a przeziębieniem są bóle mięśni. W przypadku przeziębienia występują one dość rzadko, natomiast w przypadku grypy praktycznie zawsze. Przebieg grypy jest także zazwyczaj bardziej gwałtowny. Dość szybko dochodzi do znacznego wzrostu temperatury i nasilenia takich objawów jak bóle głowy i osłabienie. Przeziębienie rozwija się stopniowo i dość łatwo jest zminimalizować jego objawy.

Powikłania po grypie stawy i inne

Powikłania pogrypowe to prawdziwa przyczyna śmierci w przypadku tej choroby. Sam wirus grypy nie jest tak zjadliwy, jeśli jednak dojdzie do niego infekcja bakteryjna komplikacje bywają bardzo poważne. W takim przypadku jak powikłania po grypie stawy mogą ulec stanowi zapalnemu. Dlatego tak istotne jest, by w razie przedłużającej się infekcji udać się do lekarza.

 

Author: e-dopalacze.pl