Czy suplementy diety to konieczność?

Witamina C, D, K2, magnez, żelazo, cynk, selen… Czy mówią Ci coś te nazwy? Z pewnością tak. Czy jednak zastanawiałeś się nad tym, że niedobór któregoś z nich może powodować Twoją ospałość, skłonności do stanów depresyjnych, niepokoju, ale i bezsenności? Że z powodu niedoborów możesz z większą łatwością zapadać na choroby? Na szczęście, suplementy diety są dziś łatwo dostępne i możesz zadbać o stałe uzupełnianie składników odżywczych w diecie.

Ale dlaczego miałbyś się suplementować?

Niestety, jakość spożywanych przez Ciebie warzyw, owoców, a nawet zbóż nie jest tak wysoka jak wiele lat temu. Nawozy i pestycydy sprawiają, że dary natury nie są wcale naturalne, a wręcz dostarczają nam szkodliwych substancji. Jednocześnie nie odżywiają nas tak, jak powinny. Suplementy diety mogą być wsparciem dla każdego – regularnie stosowane nie zastępują zbilansowanej diety, jednak wspomagają zdrowie organizmu.

Poza tym, jakość pitej wody, ilość kawy i herbaty oraz stres – przyczyniają się do intensywnego wypłukiwania witamin i minerałów z Twojego organizmu. Więc przykładowo – zapotrzebowanie na witaminę C robi się dużo większe, gdy chorujesz lub przeżywasz nerwowe sytuacje. Gdy poziom witaminy D jest zbyt niski, Twój nastrój spada i możesz przeżywać stany depresyjne. Niedobór magnezu powoduje m.in. nerwowość i zaburzenia w całościowym funkcjonowaniu organizmu.

Jeśli chcesz cieszyć się długim zdrowiem i dobrym samopoczuciem na co dzień, suplementacja jest warta przemyślenia.

Author: e-dopalacze.pl