Czy można wykonać peeling kawitacyjny w domu?

Coraz więcej pań decyduje się na taki zabieg pielęgnacyjny jak peeling kawitacyjny. Niestety nie zawsze mamy możliwość przeprowadzenia tego prostego zabiegu w gabinecie kosmetycznym z rożnych powodów. Dlatego też warto się zastanowić nad samodzielnym zadbaniem o naszą skórę właśnie w ten sposób w naszym zaciszu domowym. A wbrew wszelkim pozorom jest to możliwe. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria i postępować zgodnie z podanymi przez nas wskazówkami

Jak wykonać peeling kawitacyjny w domu

Żeby wykonać peeling kawitacyjny w domu potrzebujemy przeznaczonego do tego urządzenia, które wygląda jak elektroniczny termometr ze szpatułką. Tego typu urządzenia kosztują około 100-200 złotych, chociaż zdarzają się i droższe sprzęty z dodatkowymi funkcjami. Gdy już zaopatrzymy się w odpowiedni sprzęt przejdźmy do wykonania zabiegu w naszym domowym zaciszu. Przede wszystkim należy zacząć od oczyszczenia twarzy z makijażu. Nawet jeśli byłyśmy nieumalowane warto przeprowadzić ten element zabiegu. Następnie zwilż wacik płynem i następnie przetrzyj nim porządnie skórę twarzy. Szpatułkę należy przesuwać po skórze twarzy pod kątem 45 stopni, pamiętając jednocześnie by cera była dobrze nawilżona. Suchym wacikiem zbieraj zanieczyszczenia, które będą gromadzić się na szpatułce podczas zabiegu, nigdy nie zatrzymuj szpatułki w jednym miejscu. Taki zabieg nie powinien trwać dłużej niż 15 minut. Na zakończenie warto nałożyć maseczkę na skórę twarzy i dekoltu.
Jak widać samo urządzenie jak i przeprowadzenie zabiegu w domowym zaciszu wcale nie jest takie trudne jak mogłoby się nam wydawać, szczególnie, ze ten rodzaj pielęgnacji cery jest zalecany do praktycznie każdego rodzaju cery. Peeling kawitacyjny to wartościowy zabieg, którym możemy samodzielnie wykonać w domu i cieszyć się doskonale oczyszczoną skórą. Dlatego też warto pomyśleć o zakupieniu odpowiednich kosmetyków i akcesoriów do samodzielnego przeprowadzenia tego zabiegu w naszym domowym zaciszu, a na pewno będziemy zadowoleni.

Author: e-dopalacze.pl